TARGI GRÜNE WOCHE BERLIN 2020

Targi Grune Woche to doskonała okazja zarówno dla mieszkańców Berlina jak i turystów, żeby posmakować dań i produktów z wielu zakątków świata. Jak co roku nie zabrakło na targach produktów z naszego województwa!

Już od piątku członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska: Sery Grądzkie – Obiekt Rolny Linie Marek Grądzki, Pierogarnia „Pierożak”, PH-P „Tradycyjne Jadło”, Średzka Spółdzielnia Mleczarska JANA oraz Restauracja HYĆKA prezentują swoje wyroby.

Udział w Targach wzięła również delegacja Województwa Wielkopolskiego z Wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim na czele. W trakcie pobytu w Berlinie Wicemarszałek odbył szereg spotkań z przedstawicielami regionów partnerskich, m.in. Panem Axelem Vogelem, Ministrem Rolnictwa, Środowiska i Ochrony Klimatu oraz Panem Oliverem Conzem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Ochrony Klimatu, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów w Kraju Związkowym Hesja.

Na temat planów dotyczących rozwoju Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, rozmawiał również Europejskim Koordynatorem Sieci Niclasem Fjellströmem.